Montferland

Ontdek de prachtige natuur & omgeving van Montferland. Of u nu wilt wandelen of ontspannen, jong of oud bent, Montferland heeft voor iedereen iets te bieden!

Laatste berichten

088-5405805
Marktstraat 1, 's Heerenberg
info@montferlandmarkerting.nl

Voormalig klooster / Gouden Handen

Kloostergebouw met rijke geschiedenis

Het voormalige klooster St. Bonifatius, later Don Rua en bij de ouderen in heel Nederland beter bekend als Gouden Handen heeft een rijke geschiedenis. Oorspronkelijk is het klooster gesticht door Duitse paters Jezuïeten die Duitsland moesten verlaten door het Klostergesetz van Pruissen in 1875 waardoor kloosters verboden werden. Zij bouwden in 1909 het klooster net over de grens op Nederlandse grond. Zo konden ze toch snel in Duitsland komen, vooral omdat de tramlijn Zutphen-Emmerik in 1902 was aangelegd en de tram midden voor het klooster een halte had. Na de Jezuïeten kwamen in 1937 de Witte Paters die gekleed in hun karakteristieke wijde witte habijt bekend en geliefd waren in stad en regio. Tenslotte vonden de Salesianen in 1958 huisvesting in het klooster met hun kleinseminarie. Daarna brak een periode van  grote bloei van het toerisme aan voor ’s-Heerenberg, nadat in de kloostergebouwen en tuinen Gouden Handen was gevestigd, een landelijk creativiteitscentrum, zelfs een NS dagtocht. Heden ten dagen is het kloostergebouw omgetoverd tot een appartementengebouw, biedt de benedenverdieping plaats aan gemeentediensten en is de kloostertuin een prachtig stadspark geworden.
Hans Hegman

Hans Hegman

Conservator en initiatiefnemer Stadsmuseum Bergh

kasteelstad verlicht
Culturele evenementen
Robin Sanders

Kasteelstad Verlicht

Kasteelstad Verlicht Prachtig verlichte route In het weekend van 12 & 13 februari 2022 was het dan zo ver. De eerste editie van Kasteelstad Verlicht in ‘s-Heerenberg in het Montferland. Op de zaterdag en zondag kon men genieten van prachtig

Lees meer »
Cultuur en Historie
Christel Gieling

De waterput van Elten

De legendarische waterput heeft maar liefst een diepte van 57 meter en ligt in de nabije omgeving van de St. Vituskek. Het doel van de waterput was het verstrekken van water aan de bevolking van het klooster en van het

Lees meer »